Türkiye

Bilecik Gezi Rehberi

Bilecik Gezilecek Yerler - Şehir Rehberi - Bilecik 'de Ne Yapılır?

Bilecik gezi rehberi ve şehir haritaları ile birçok detaya ulaşabileceğiniz kaynak oluşturduk. Bu içerik sizlere bilgi edinmenize, tavsiye almanıza yardımcı olacaktır. Kapsamlı ve kullanıcı dostu gezinmelerimizi üstelik ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Sizler için, doğa güzellikleri, tarihi yerler, kamp alanları ve konaklama başta olmak üzere birçok kaynağa ulaşacaksınız.

Bilecik Gezi Rehberi

Ülkemizin  Marmara Bölgesinin güneydoğusunda Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege bölgelerine kıyısı  olan Bilecik, birçok gezilecek yer imkanıyla ziyaretçilerini karşılıyor. Dört bir yanında doğasıyla büyüleyen, tarihiyle ülkemizin mazisini canlandıran bir şehrimizdir. Bilecik gezi rehberi ile sizlerde planlamalarınızı kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğumuz haritalar ile mobil cihazlarınızdan kolayca yol tarifi alacaksınız.

Bilecik Gezi Rehberi - İlçe Rehberi

Gezilecek yerler listenizi daraltarak zamandan tasarruf edin. Bilecik ilçeleri gezilecek yerler listeleri sizlerin seyahatlerini pratik hale getirmek üzere dizayn edildi. Aşağıdaki ilçe görsellerini tıklayın ve o ilçede neler yapabilirsiniz bunları görün. Ayrıca harita kolaylığından da ücretsiz faydalanın.

İlçeler Güncelleniyor

Bilecik Gezi Rehberi - Turizm Haritası

Bilecik kapsamlı gezi haritası, gezilecek yerler listesi sizlere ücretsiz sunulmuştur.

Harita Güncelleniyor

Bilecik Genel Bilgiler

Plaka Kodu : 11
Alan Kodu : (+90) 228
Nüfus (2023) : 228.058 Kişi (2023)
En Kalabalık İlçe : Merkez / 82.416 Kişi
En Sakin İlçe : İnhisar / 2.377 Kişi
İlçe Sayısı : 8
Bölge : Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgeleri
İklimi : İç Anadolu Bölgesi iklimleri
Rakım : 850 metre
En Yüksek Rakım : 1.906 metre (Kala Dağı)
Kuzey Enlem : 39° ve 40° 31′
Doğu Boylam : 29° 43′ ve 30° 41′

Bilecik Tarihçesi (Kısaca)

Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan tarihi bir şehirdir. Tarihi MÖ 3000’li yıllara kadar uzanan Bilecik, Hititler, Frigler, Persler ve Romalılar gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Antik dönemde “Belekez” olarak bilinen bölge, Bizans İmparatorluğu’nun egemenliğinde stratejik bir öneme sahip olmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin Bilecik’te yaşadığı ve burada bir beylik kurduğu bilinmektedir. Bilecik, Osmanlı’nın kuruluş döneminde önemli bir merkez olmuş ve Osmanlı Beyliği’nin ana topraklarından biri haline gelmiştir. Osmanlı döneminde şehir, ticaretin yanı sıra kültürel ve dini faaliyetlerin de merkezi olmuştur.

Günümüzde Bilecik, tarihi dokusu ve kültürel mirasıyla ziyaretçilerini ağırlayan önemli bir turizm merkezidir. Osmanlı döneminden kalma tarihi yapıları, çeşmeleri ve camileriyle dikkat çeken şehir, aynı zamanda doğal güzellikleri ve yaylalarıyla da doğa turizmi açısından önemli bir potansiyele sahiptir. Bilecik, Türkiye’nin tarihî ve kültürel mirasını yaşatan şehirlerinden biridir.

Bizlere Sosyal Medya'dan Destek Verebilirsiniz

İnstagram İcon Youtube İcon

5/5 - (16 Değerlendirme)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu