Türkiye

Bolu Gezi Rehberi

Bolu Gezilecek Yerler - Şehir Rehberi - Bolu 'da Ne Yapılır?

Bolu gezi rehberi ve şehir haritaları ile birçok detaya ulaşabileceğiniz kaynak oluşturduk. Bu içerik sizlere bilgi edinmenize, tavsiye almanıza yardımcı olacaktır. Kapsamlı ve kullanıcı dostu gezinmelerimizi üstelik ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Sizler için, doğa güzellikleri, tarihi yerler, kamp alanları ve konaklama başta olmak üzere birçok kaynağa ulaşacaksınız.

Bolu Gezi Rehberi

Ülkemizin Batı Karadeniz bölgesinde olan Bolu, birçok gezilecek yer imkanıyla ziyaretçilerini karşılıyor. Dört bir yanında doğasıyla büyüleyen, tarihiyle ülkemizin mazisini canlandıran bir şehrimizdir. Bolu gezi rehberi ile sizlerde planlamalarınızı kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğumuz haritalar ile mobil cihazlarınızdan kolayca yol tarifi alacaksınız.

Bolu Gezi Rehberi - İlçe Rehberi

Gezilecek yerler listenizi daraltarak zamandan tasarruf edin. Bolu ilçeleri gezilecek yerler listeleri sizlerin seyahatlerini pratik hale getirmek üzere dizayn edildi. Aşağıdaki ilçe görsellerini tıklayın ve o ilçede neler yapabilirsiniz bunları görün. Ayrıca harita kolaylığından da ücretsiz faydalanın.

İlçeler Güncelleniyor

Bolu Gezi Rehberi - Turizm Haritası

Bolu kapsamlı gezi haritası, gezilecek yerler listesi sizlere ücretsiz sunulmuştur.

Harita Güncelleniyor

Bolu Genel Bilgiler

Plaka Kodu : 14
Alan Kodu : (+90) 374
Nüfus (2023) : 324.789 Kişi (2023)
En Kalabalık İlçe : Merkez / 219.913 Kişi
En Sakin İlçe : Kıbrıscık / 2.980 Kişi
İlçe Sayısı : 9
Bölge : Karadeniz Bölgesi – Batı Karadeniz
İklimi : Deniz İklim – İç Anadolu İklimi
Rakım : 725 metre
En Yüksek Rakım : 1.980 metre (Çele Doruğu)
Kuzey Enlem : 40.7325
Doğu Boylam : 31.6082

Bolu Tarihçesi (Kısaca)

Bolu, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir. Tarihi MÖ 3000’li yıllara kadar uzanan Bolu, Frigyalılar, Bitinyalılar, Romalılar ve Bizanslılar gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Antik dönemde “Bithynia” olarak bilinen bölge, stratejik konumu nedeniyle ticaret yollarının kavşağında bulunmuştur.

Ortaçağ boyunca Bizans ve Selçuklu dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olan Bolu, Osmanlı İmparatorluğu’nun 14. yüzyılda fethiyle birlikte Osmanlı topraklarına katılmıştır. Osmanlı döneminde şehir, ticaretin yanı sıra tarım ve hayvancılıkla da gelişmiş, önemli bir ticaret merkezi olmuştur.

Günümüzde Bolu, zengin tarihi mirası ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir turizm merkezidir. Abant ve Gölcük gibi doğal göller, Yedigöller Milli Parkı ve Bolu Dağı gibi doğal alanlar, doğa turizmi için ideal destinasyonlardır. Ayrıca, Bolu’nun tarihi dokusunu yansıtan Göynük ve Mudurnu gibi tarihî kasabaları, tarih meraklılarının ilgisini çekmektedir.

Bizlere Sosyal Medya'dan Destek Verebilirsiniz

İnstagram İcon Youtube İcon

5/5 - (20 Değerlendirme)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu