Biyografi

Emrah İlhan Kimdir? @rotasizbirgezgin Biyografi

Emrah İlhan / Rotasız Gezgin – Türk Gezginler

Rotasız Gezgin

SOSYAL MEDYA

İnstagram İcon Youtube İcon  Facebook İcon
 

Önbio – Merak Edilenler

Instagram’dan Rotasız Gezgin olarak tanıdığımız Emrah İlhan kimdir? Biyografisi, yaşı, kaç şehir veya ülke gezdi tüm detayları burada bulabilirsiniz. Gezginleri Keşfet platformu konuklarımız arasında yer alan gezgin hakkında sizlere kendi ağzından notlar aldık.

Sizler için gezgini keşfettik. Seyahat bilgilerini, deneyimlerini ve özel hayatını program katılımcımız olarak kendi isteği ile sizlere aktardık. Keyifle okumanız ve gezgini keşfetmenizi umuyoruz.

Konuğumuz olmak için ve burada size bir yer ayrılması için KONUK OLUN ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Emrah İlhan Kişisel Bilgiler, Rotasız Gezgin Kimdir?

Instagram’dan @rotasizbirgezgin kullanıcı adıyla tanıdığımız Emrah İlhan, 11 Ocak 1986 yılında İstanbul şehrinde dünyaya geldi. Aslen Erzincan / Çayırlılı. 2021 yılı itibariyle İstanbul, Ağva ‘da yaşayan gezgin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Bilgisayar Mühendisliği bölüm mezunu. Okul dünyasını çok geride bırakan gezgin seyahatlerini sorunsuz gerçekleştirmek için freelancer olarak birçok dijital alanda danışmanlık, tasarım, proje hizmetleri sunmaktadır.

@rotasizbirgezgin kullanıcı adını seçmesinin sebebi ise, yaptığı seyahat planlarının bir türlü istenildiği gibi olmamasındandır.

İsim, Soyisim Emrah İLHAN
Instagram Kullanıcı Adı @RotasizBirGezgin
Doğum Yeri/Doğum Yılı Bakırköy / 1986
Yaşadığı Şehir/İlçe Muğla/Dalaman
Eğitim ve Mezuniyet Üniversite / 2005
Ne İş Yapıyor/Meslek Yazılım, SEO, IT

Rotasız Gezgin Türkiye Seyahatleri, Emrah İlhan Kaç Şehir Gezdi?

Emrah İlhan seyahat ve gezi hayatına 1999 yılında başladı. Gezgin dünyasına adım attığından itibaren Türkiye’de 81 şehir gezdi. Deneyimlediği seyahatlerde ise en çok Karadeniz bölgesini sevdi. Türkiye sınırları içerisinde ise en sevdiği şehir Artvin oldu. Gezginin Türkiye’de en az sevdiği şehir ise Diyarbakır’dır. Bunun nedeni fazla kurak olması ve bölge halkının zihniyetini bağnaz bulmasıdır.

Kaç Senedir Geziyor 25+ (1999-2024)
Kaç Şehir Gezdi 81
En Sevdiği Bölge Karadeniz
En Az Sevdiği Bölge Güneydoğu Anadolu
En Sevdiği Şehir Muğla
En Az Sevdiği Şehir Şanlıurfa

Rotasız Gezgin Dünya Seyahatleri, Emrah İlhan Kaç Ülke Gezdi?

Emrah İlhan seyahat hayatına başladığından itibaren 30+ ülke gördü. En sevdiği ülke ise Hırvatistan oldu. Balkan ve Asya ülkelerinin önemli bir kısmını gezip gören gezginin en sevmediği ülke ise Azerbaycan ‘dır. Seyahatlerini sadece Türkçe dili ile sürdüren gezginin başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisi vardır ve gezdiği ülkelerde dil sorunu yaşamamıştır.

Kaç Ülke Gezdi 30+
Hangi Ülkeler Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Iran, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Nepal, Türkmenistan, Tayland, Kamboçya, Myanmar, Endonezya, Mısır, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Kosova, Bosna Hersek, Romanya, Moldova, Ukrayna, Rusya, Slovakya, Karadağ, Macaristan, Malta, Kosta Rika, Belarus, Kıbrıs,
En Sevdiği Ülke Hırvatistan
Bildiği Diller Türkçe

Emrah İlhan Kamp ve Konaklama Tercihleri

Rotasız Gezgin seyahatlerinde genel olarak çadır kamp kullanmaktadır. En sevdiği hobilerinden birisi çadırında doğaya uyanmak olan gezgin, acil durum veya kişisel ihtiyaçlarından dolayı çadır harici konaklama yapmaktadır. İlk kampını 5 Şubat 1999 yılında henüz 13 yaşındayken Bursa Uludağ’da yapan gezgin, en çok kar kamplarını seviyor. Solo kamp olarak favori noktası Artvin/Borçka’dır. Hoşlanmadığı free kamp alanlarında ise Ağva Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı en başta geliyor. Birçok kamp tesisini gezen gezginin en sevmediği ve Türkiye’nin en kötü kamp alanı olarak nitelendirdiği Ağva Seferoğulları Camping ‘dir.

Çadır Kamp Konaklamaların neredeyse tamamı çadır kamptır.
En Sevdiği Kamp Yeri Artvin, Borçka
En Sevmediği Kamp Yeri İstanbul, Ağva Hacıllı Şelalesi
En Sevdiği Kamp Tesisi Antalya/Kaş/Demre, Andriake Camping
En Sevmediği Kamp Tesisi Ağva Seferoğulları Camping
Karavan Kamp Gelecek planlarında karavan yer almaktadır.
Bungalow Sevdiği fakat pek tercih etmediği bir konaklamadır.
Otel & Butik Acil durum, kişisel ihtiyaç durumunda otel, pansiyon, hostel gibi alterrnatifler

Emrah İlhan Ulaşım Tercihleri

Rotasız Gezgin seyahatlerini karaya kıyısı olan şehir yada ülkelerde genellikle otostop ile gerçekleştiriyor. Alternatif olarak sevdiği bir diğer ulaşım ise tren seyahatleridir. Genel olarak otostop kültürünü benimseyen gezgin, bu ulaşım şeklinin ücretsiz olması değil, eğlenceli ve yeni insanlar tanımak için çok iyi bir fırsat olduğu için tercih etmektedir.

Otostop Otostop kültürünü yaşamayı, yaşatmayı tercih etmektedir.
Otobüs Sadece gerektiği zamanlarda tercih etmektedir.
Uçak Hızlı veya acil ulaşımlar harici kullanmamaktadır.
Raylı Sistem Otostop harici kullandığı, sevdiği ulaşım şekli trenlerdir. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde raylı sistem tercih etmektedir.
Özel Araç Kendisine ait özel araç ile seyahat etmeyi sevmiyor.

Emrah İlhan, Rotasız Gezgin’i Keşfet!

Görmek İstediği Yer Lapland
En Son Gittiği Şehir Ordu (2023)
En Son Gittiği Ülke Yunanistan (2023)
Bir Sonraki Gezi Planı Belirsiz
Macera Deneyimleri Bungee Jumping(100m), Yamaç Paraşütü (Babadağ, Kuzey Pist 1900m), Rafting(Erzincan Kemah, Everest Anakamp (5364m)
Doğa Sporları Trekking, Hiking, Rafting, Tırmanış, Amatör Dağcılık, Kampçılık

Gezgin Bio ‘da sizler için oluşturduğumuz bu bilgiler gezgin tarafından yaptığımız röportaj ile birlikte üretilmiş olup, gezgin’in talebi üzerine yayımlanmıştır. Rotasız Gezgin sosyal medya bağlantılarını kullanarak gezgini takip edebilir, kendisi ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (26 Değerlendirme)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu