Adana

Adana Sarıçam Gezi Rehberi

Adana Sarıçam Gezilecek Yerler - İlçe Rehberi - Adana Sarıçam 'da Ne Yapılır?

Adana Sarıçam gezi rehberi olarak sizlere ilçenin birçok görülmesi gereken yerlerini listeledik. Ülkemizin güzide ilçelerinden birisi olan Sarıçam, ziyaret edildiğinde neler yapılır? Sizler için hazırladığımız bu gezi rehberi ile kolaylıkla gezebileceksiniz. Bizlere destek olmak için Gezginleri Keşfet Instagram sayfamızı takip edin.

Adana Sarıçam Gezi Rehberi

Adana’nın önemli ilçelerinden biri olan Sarıçam, şehir merkezine yakınlığıyla ve sanayi potansiyeliyle dikkat çekerken, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de öne çıkan bir bölgedir.  Sarıçam, aynı zamanda parkları, yeşil alanları ve rekreasyonel alanlarıyla da önemli bir konuma sahiptir. İlçenin tarihi dokusu ve kültürel mirası da ziyaretçileri cezbederken, bölgedeki tarımsal faaliyetler de göz ardı edilemez. Sarıçam, Adana’nın gelişen ilçelerinden biri olup, doğal ve endüstriyel alanların uyum içinde bulunduğu bir yapıya sahiptir. Bu özellikleriyle Sarıçam, hem şehir yaşamından uzaklaşmak isteyenler hem de iş olanakları arayanlar için çekici bir destinasyon olma özelliğini taşımaktadır.

Adana Sarıçam Gezi Rehberi – Doğal Güzellikler

Adana Sarıçam gezi rehberi denildiğinde doğal güzellikleri önplandadır. Ayrıca tarihi, turistik yerleri, meydanları ve çok daha fazlasını listeledik.

Sarıçam Yağızlar Göleti

Adana’nın Sarıçam ilçesinde yer alıyor. Adana-Antalya yolunda yer almasının yanı sıra, Sarıçam Yağızlar Göletinin etrafı çok güzel. Göletin etrafında güzel dinlenme alanları da yer alıyor. Adana’ya en yakın göletlerin başında gelme özelliği taşıyan Sarıçam Yağızlar Göleti, doğa tutkunları tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Adana merkezine çok yakın olması da ziyareti kolay kılıyor.

Çarkıpare Parkı

Çarkıdere Parkına merkezden ulaşım var. Bu parkın en güzel yanı ise parkın içinden bir ırmağın geçmesi ve parkın içindeki doğal göletlerin olmasıdır. Bu göletlerde balık da yaşıyor. Parkta çocuk parkı, piknik alanları, oyun alanları, yürüyüş yolları yer alıyor. Doğal bir alana gidiyormuşsunuz gibi bir hissi var.

Menekşe Köyü

Adana merkezine de çok uzak olmayan bir köy. Çok güzel bir doğası ve manzarası olan Menekşe Köyü, Adana ilinin de en güzel alanlarından bir tanesi. Çevresi, dağlar ve ormanlarla çevrili olan köyün çevresi, doğa tutkunları tarafından çok tercih ediliyor. Doğal bir alan isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği Menekşe Köyü, Adana ilinin en güzel yerlerinden.

Karaömerli Köyü

Çevresi dağlarla ve yeşilliklerle çevrili olan köyün, etrafında pek çok dağ ve orman var. Doğa ile iç içe bir köy özelliği taşıyor. Doğaya aşık olanların en çok tercih edilen yerlerden biri.

Çukurova Süleyman Demirel Arboretumu

Çukurova bölgesinin doğasını koruma amacı ile kurulmuş bir bitki ve ağaçlar parkı. Doğa tutkunlarının en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesi.

Sakıp Sabancı Kent Ormanı

Adana’nın en büyük ormanı olan parkın içinde çok fazla ağaç ve bitki türleri var. Doğa tutkunlarının en çok tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Adana’da, şehrin merkezinde adeta bir orman gibi. Kesinlikle huzurun en önemli noktalarından birisidir.

Yeni Adana Stadyumu

Kapasitesi 42 bin kişi. Stadyumın içerisinde 5 bin kişilik otopark, VIP oturma alanları, kapalı spor salonları, dinlenme alanları ve diğer spor tesisleri de yer alıyor. Özel yapılara karşı ilgisi olanlar için tavsiye ederiz. Adana’ya gitmişken burayı görmemek olmaz düşüncesindeyiz.

Sarıçam Saat Kulesi

Sarıçam’a yapılan ilk saat kulesi. 1868 yılından beri kullanımda olan, ilk saat kuleni. Kule, sarı ile kırmızının eşsiz bir uyum ile birleştiği renk ile boyandı. Kule, Adana’nın en önemli simgelerinden birisidir. Özellikle tarihi yapılara ilgilsi olanların görmesini öneririz.

Adana Sarıçam Gezi Rehberi Haritası

Sizler için hazırladığımız harita sayesinde kolayca yol tarifi alabilir, haritadaki konumunu görebilirsiniz. Adana gezilecek yerler arasında üst sıralarda yerini alan Sarıçam gezi rehberi sizlere iyi bir kılavuz olacaktır. Ayrıca seyahatlerinizde güzergah üzerindeki birçok market, eczane, benzin istasyonu, oteller, restoran gibi alternatifleri de görebilirsiniz. Haritamız bu yüzden sizlerin işlerini kolaylaştıracaktır.

5/5 - (15 Değerlendirme)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu